Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon ne demektir? Nasıl çalışır?

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmanın hızlı, kalıcı ve bilimsel bir yoludur. Yapılan klinik çalışmalarda, epilasyon lazerleri ile %50-90 oranında kıl yok edilebildiği gösterilmiştir. Epilasyon sırasında lazer ışığı cilde zarar vermeden geçerek kıl kökündeki pigmentlere nüfuz eder. Kıl kökü tarafından emilen bu enerji, ısıya dönüşerek kıl kökünü tekrar büyüyemeyecek şekilde tahrip eder. Kalıcı epilasyon için kıl kökünün papilla denilen kısmının yok edilmesi amaçlanır. Koyu renkli ve kalın tüyler ısıyı daha iyi tuttukları için lazer ile tedavileri daha başarılıdır.

Lazer ne demektir? Ne işe yarar?

Lazer, tek renk ya da belli bir dalga boyunda ışık üreten cihazdır. Dermatolojide kullanılan lazerler istenilen hedef tarafından emilebilen yüksek enerjili ışık yayarlar. Değişik hedefler için değişik dalga boyları kullanılır. Epilasyondaki hedef kılın yapısındaki melanin pigmentidir.

Lazer Epilasyonda hassas denge, hangi cihazın kullanılacağına nasıl karar verilir?

Lazer epilasyonun zor kısmı; derideki melanin pigmentine zarar vermeden kılın gövdesindeki melanin pigmentini hedeflemektir. Bu yüzden lazer ışığının kılı ısıtacak kadar ancak çevresindeki deriye zarar vermeyecek kadar uzun olması gerekmektedir. Hastanın cilt rengi koyulaştıkça; kılın etrafındaki deriye zarar verme olasılığı da artmaktadır. Bu sebeple epilasyon için  farklı lazer tipleri geliştirilmiştir. (Diode, Buz Lazer, Alexandrite, Nd-YAG) Hangi cihazın kullanımının hasta için uygun olacağı, hastanın cilt rengine ve kıl tipine göre uzman hekim tarafından belirlenmelidir. Bu yüzden lazer epilasyon yapılan kliniklerde her üç cihazın da bulunması önemlidir.

Lazer Epilasyonda sadece doğru cihaz yeterlimidir?

Sadece doğru ve iyi bir lazer epilasyon cihazı kullanmak yeterli değildir. Lazerlerin dalga boyunun yanı sıra atış süresi, enerji yoğunluğu, spot çapının da kişiye, bölgeye, kılın rengine özel ayarlanarak kullanılması gerekir. Yoksa en iyi aletler bile doğru kullanılmadığında hem etkili olmaz hem de komplikasyon riski artar. Uygulamalar sırasında kıl özelliği değiştiği için kullanılan parametrelerde de değişiklikler gerekir. Bu nedenle uygulama deneyimli ve bilgili uzman hekimler tarafından ya da bu hekimlerin kontrolünde yapılmalıdır.

Lazer Epilasyon yaptırmak istiyorum, ne yapmalıyım?

Öncelikle uzmanlar tarafından kişinin değerlendirilmesi gerekir. Tüylenmenin hastalıkla ilişkili olmasından şüphelenilirse nedeni araştırılmalıdır. Hormonal problem varsa tedavi ile bu problemin çözümlenmesi şarttır. Aksi taktirde yanıt alınması ihtimali çok azdır. Ayrıca, tedaviye başlamadan önce tüyler sarartılmamış, cımbız veya iple alınmamış olmalıdır.

Lazer Epilasyon kimlere ve hangi bölgelere uygulanabilir? Lazer Epilasyon uygulaması nasıl yapılır?

12 yaş ve üzeri herkese ve tüm vücut bölgelerindeki tüylere uygulanabilir. Hamilelerde yeterli çalışma olmadığı için uygulama tartışmalıdır. Lazer epilasyon uygulaması için en ideal aday açık cilt rengi üzerinde tüyleri koyu renk olanlardır. Bronzlaşmış olmak lazer seansını ertelemeyi gerektirir.
Tüylerin uzun olması gerekli değildir fakat lazerden etkilenebilmesi için köklerin var olması şarttır. Bu nedenle yüzdeki tüyler 1-2 hafta, vücuttaki tüyler 3-4 hafta içinde ağda, cımbız veya iple alınmamış olmalıdır. Tüyler uzun ise gereksiz enerji kaybını önlemek için kısaltılır ve bölge lazer ışığı ile taranır. Kökleri etkilenen tüyler uzamaya devam eder ve 1-3 haftada deriden atılırlar.

Lazer epilasyon kaç seans uygulama gerektirir ?

Kılların renklerinde, kalınlıklarında, derinliklerinde ve büyüme devrelerinde olan farklılıklardan dolayı seans sayısı kişiye göre hatta aynı kişinin farklı bölgelerine göre değişir. Bu nedenle kesin bir seans sayısı vermek mümkün değildir. Ortalama olarak vücut için 3-8 seans yeterli iken, yüz için 8-10 seansda azalma sağlansa da kıllanma devam ettiği sürece lazere gereksinim de devam eder. Kıl rengi, kıl kalınlığı, deri rengi, uygun dozun tolere edilebilmesi, kıl derinliği, uygulama bölgesi ve kişinin hormonal yapısı seans sayısını ve başarı oranını etkiler.

Lazer Epilasyon seans aralıkları ne kadardır?

Seans aralıkları bölgeye göre değişmektedir. Yüz bölgesinde ortalama 6-6 hafta, gövde kıllarında 2-4 hafta aralıklarla yapılması uygundur. Daha sık yapılmasının bir faydası yoktur hatta olgun fazdaki kılları yakalama olasılığını azaltarak olumsuz etkileyebilir. Seans sayıları arttıkça kıl olgunlaşması gecikeceği için seans aralıkları daha da uzatılabilir. Çalışmalar kalıcı kıl kaybı için en az 4-6 seans tam taramanın gerekliliğini göstermiştir. Kıllar bitmiş gibi bile görünse seans aralıkları uzatılarak bu seans sayılarının tamamlanması başarı oranını artıracaktır.

Lazer Epilasyon tedavisi sonrası iz kalır mı?

Tedavi sonrasında 5-10 dakika bazen 1-2 gün süren kızarıklık olabilir ancak bu durum geçicidir. Esmerlerde ışığın, cildin üst tabakasındaki melanin pigmentlerinden de emilmesinden dolayı, ciltte yanık ve sonrasında leke ya da iz kalma riski her zaman mevcuttur. Bu risk Buz Lazer ya da Diod lazerlerde yok denecek kadar azdır. Oluşan lekeler ortalama 1-6 ay içinde tamamen geçer. Lekelerin kendiliğinden geçmediği dirençli durumlarda peeling, mezoterapi kullanılabilir.

Lazer Epilasyon güvenli midir?

Lazerin ürettiği enerji bir dalga boyu ışıktır. Cilde zarar vermeden geçerek kıl köküne ulaşan bu ışık, vücutta herhangi bir artık bırakmaz. Örneğin röntgen ışınları vücutta radyasyon gibi artık bırakmaktadır ve belirli bir zaman içerisinde çok alınırsa risk doğurabilir. Ancak lazer ışığının vücutta bıraktığı herhangi bir artık ve kanserojen etkisi yoktur dolayısıyla güvenlidir. Lazer epilasyon uygulamasının güvenilirliği ve kalıcı etkisi, Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA, Food and Drug Association) tarafından 1997 yılında onaylanmıştır.

Kayseri Lazer Epilasyon fiyatları nasıldır ? Lazer epilasyon pahalımıdır? Kayseri Angelss Center Lazer Epilasyon fiyatları ne kadar?

Angelss olarak en sık karşılaştığımız sorulardan biriside Lazer epilasyon fiyatları nedir, pahalı bir işlemmidir? Kayseride lazer epilasyon yaptırmak istersem ne kadara mal olur ? Biz özellikle bir sağlık polikliniği bilinciyle hareket eden bir merkez olarak birinci görevimizin misafirlerimizi bu konularda olabildiğince aydınlatmak ve hatta bazı noktalarda onları uyarmak olduğu bilinci ile hareket ediyoruz. Bu tür sebeplerden yola çıkarak fiyat politikasından önce hastanın ön muayenesinin ardından misafirimiz için en uygun lazer epilasyon seçeneği belirlenir ve kendisine bu konuda detaylı bilgi verilir. Bunun dışında en önemli husus unutmayınız ki her misafirimiz için Lazer Epilasyon uygun olmayabilir. Bu uygulama da asıl amaç misafirlerimizin bu uygulamadan sonra gerçek anlamda istedikleri sonucu alabilmeleridir.

Bu nedenle mutlaka bütün misafirlerimize uygulama öncesi, Uzmanlarımız tarafından ön muayenesi yapılmak sureti ile kendisi için bu uygulamanın uygun olup olmadığı kendisine aktarılır.

Diğer Hizmetlerimiz

Cilt Bakımı

Beauty Therapist

Dermapen

Beauty Therapist

Kavitasyon

Beauty Therapist

Lenf Drenaj

Beauty Therapist

Lifting

Beauty Therapist

Soğuk Lipoliz

Beauty Therapist

Hydrafacial

Beauty Therapist

Mezoterapi

Beauty Therapist