Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz nedir? Nasıl çalışır?

Soğuk Lipoliz, yağ dondurma prosedürüdür. Diyet ve egzersiz yoluyla tüm çabalarınıza rağmen inatla zayıflatamadığınız bölgesel yağlarınızdan soğuk lipoliz ile kurtulabilirsiniz. Soğuk lipoliz ile FDA onaylı, cerrahi yöntemler olmadan kalıcı ve çok hızlı şekilde artık zayıflayabilirsiniz. Hasta memnuniyet oranlarının çok yüksek olduğu Soğuk lipoliz ile bölgesel zayıflayarak, sevdiklerinizin gözünde daha çarpıcı ve harika görünebilirsiniz.

Soğuk lipoliz, cildin altındaki yağ hücrelerine hassas bir şekilde kontrollü soğutma sağlar. 
Tedavi edilen yağ hücreleri kristalize edilir (dondurulur), sonra bu yağ hücreleri soğuk lipoliz ile dondurulur. Kısa zaman içinde vücudunuz bu dondurulan yağları işler ve ölü yağ hücrelerini ortadan kaldırır.

TEDAVİ PLANINIZ

  • VÜCUDUNUZA ÖZELLEŞTİRİLİR: Herkesin vücudu yani metobolizması farklıdır. Soğuk lipoliz ile bölgesel incelmek ve kilo vermek için ünitemize geldiğinizde ilk önce ihtiyaçlarınıza en uygun ve size özel tedavi planını sizle birlikte hazırlıyoruz. Bazı hastalarımız için özelleştirilmiş birden fazla soğuk lipoliz tedavisi uygulayabiliyoruz. Örneğin iç ve dış baldırlarınızdaki bölgesel yağlardan şikayetçi olabilirsiniz. Aynı zamanda karın (göbek) bölgenizdeki inatçı yağlardan kurtulmak isteyebilirsiniz. Soğuk lipoliz tedavimiz ile vücudunuzun farklı bölgelerinde yaşadığınız kilo problemlerini aynı anda tedavi edebiliyoruz.Soğuk lipoliz ile bölgesel zayıflamak veya incelmek için uzmanlarımızdan, hangi alanlarınızın tedavi edilmesi gerektiği ve kaç seans tedaviye ihtiyacınız olduğunu ücretsiz ön analiz ve bilgilendirme randevunuzda size sunacaktır.

Soğuk lipoliz tedavisi sırasında hasta kendini nasıl hisseder?


Soğuk lipoliz ile bölgesel incelme (zayıflama) tedavisi sırasında hedeflediğimiz bölgeye bir jel ped ve aplikatör uyguluyoruz. Soğuk lipoliz ile hedeflediğimiz yağ dokulu bölgeye kontrollü soğutma uyguluyoruz. Soğuk lipoliz tedavisi esnasında hasta kitap, gazete ya da dergisini okuyabilir, e-postalarını kontrol edebilir. Hatta tavsiyemiz, soğuk lipoliz tedavimiz sırasında gözlerinizi kapayarak kısa bir uykuya bile dalıp dinlenebilirsiniz. Arkanıza yaslanın, tahatlayın ve inatçı yağlarınıza veda edin!

 

Soğuk lipoliz tedavisinden sonra hasta kendini nasıl hisseder?


Soğuk lipoliz tedavisi tamamen ameliyatsız olduğundan hasta normal aktivitelerine hemen dönüş sağlayabilir. Spor randevusu var ise gidebilir, işe gitmesi gerekiyorsa rahatlıkla gidebilir. Soğuk lpoliz ağrısız ve acısız bir yöntemdir.

 

Soğuk lipoliz tedavisinden sonra herhangi bir diyet, egzersiz programı yapmam gerekiyor mu?


Soğuk lipoliz tedavisinden sonra hasta bölgesel inceldikten sonra herhangi bir spor veya diet yapmasına pek gerek görülmez. Ancak hastalar tedavi sonrası gördükleri yüksek memnuniyet sonrası daha çok motive olup, formlarını korumak istiyorlar. Bu sebeple spor’a başlayıp daha sağlıklı yaşamak ve formlarını hep korumak istediklerini gözlemlemekteyiz. Sağlığınız içinde spor yapmanızı ve sporu hayatınızın bir parçası olarak tutmanızı tavsiye ediyoruz.

 

 

Kilo kaybetmek ile yağ kaybetme arasında fark vardır. Peki, soğuk lipoliz’i nasıl tanımlayabiliriz?

Kilo kaybetmek ile yağ kaybetmenin aynı olmadığını duymanız kafanızı karıştırabilir ancak soğuk lipoliz ile arasında fark olduğunu bilmeniz gerekir. Kilo vermek yağ hücrelerinin daha küçük olmasını sağlar ancak yağ hücrelerini yok etmez. Aynı şekilde kilo aldığımızda da yeni yeni yağ hücreleri oluşmaz. Sadece bu yağ hücrelerinin boyutları değişir.

Soğuk lipoliz prosüdüründen sonra yağ hücreleri nasıl olur?

Soğuk lipoliz ile tedavi edilen yağ hücrelerinin sayısı yaklaşık %20 ila %25 düşmektedir. Bu yağ hücreleri doğal olarak işlenir ve ortadan kaldırılır. Soğruk lipoliz tedavisi ile bu yağ hücreleri asla vücudunuzun farklı bölgelerine taşınmaz. Ancak tedavi edilmeyen alanlarda yağ hücrelerinde değişiklik olmaz. Soğuk lipoliz bölgesel uygulanan bir tedavi yöntemi olup sadece hedeflenen bölgede çalıştırılır.

Diğer Hizmetlerimiz

Cilt Bakımı

Beauty Therapist

Dermapen

Beauty Therapist

Kavitasyon

Beauty Therapist

Lenf Drenaj

Beauty Therapist

Lifting

Beauty Therapist

Soğuk Lipoliz

Beauty Therapist

Hydrafacial

Beauty Therapist

Mezoterapi

Beauty Therapist